PŘÍRODNÍ A ORGANICKÉ

ingredience

Při výrobě našich produktů jsme čerpali z bylinkářské tradice a naše receptury jsou tak unikátním spojením organických ingrediencí.

organický tymián, organický rozmarýn, organický fík, organický ibišek, organické aloe vera, organický květ pomerančovníku, organická hroznová jádra, mořská levandule, organický slunečnicový olej, organická růže damašská, organický olivový olej, organická bazalka, organická šalvěj, organická máta

Organický tymián

Je bohatý na esenciální oleje a již dlouhá léta se používá pro svou vůní, schopnost podporovat trávení i antiseptické vlastnosti. V kosmetice je známý, protože bojuje proti bakteriím způsobujícím zápach, čistí pokožku a reguluje tvorbu kožního mazu.

Organický rozmarýn

V době římské byl rozmarýn považován za posvátnou rostlinu a bylo o něm známé, že podporuje trávení. Používal se ale také jako obyčejné tonikum. V kosmetice se používá v přípravcích pro péči o pleť i vlasy, protože je čistí a tónuje. Také napomáhá, aby se pokožka sama osvěžovala.

Organický fík

Fík se považuje za vůbec nejstarší ovoce a je tradičně používán pro své protizánětlivé a zklidňující účinky. V kosmetice se využívá pro své hydratační vlastnosti a schopnost chránit před volnými radikály.

Organický ibišek

Léčebné účinky květu ibišku jsou známé již od starověku. Působí například jako antioxidant nebo napomáhá snižování krevního tlaku. V kosmetice se obvykle používá, protože dokáže účinně hydratovat a povzbuzovat pokožku.

Organické aloe vera

Aloe vera se používá již více než 5000 let pro své léčivé a kosmetické vlastnosti, především kvůli své silné hojivé schopnosti. Má mnoho skvělých kosmetických vlastností a je obzvláště vhodné pro citlivou pokožku díky svým protizánětlivým, hojivým a hydratačním vlastnostem.

Organický květ pomerančovníku

Lidé jej tradičně destilovali, aby z něj získali esenciální olej neroli, a jeho používání v 17. století zpopularizovala Anne Marie Orsini, vévodkyně z Bracciana a princezna nerolská. Květ pomerančovníku lze přidat do produktů pro péči o citlivou pleť, protože i té nejnáročnější pokožce propůjčí svou jemnost a zklidní ji.

Organická hroznová jádra

Hroznové víno bylo oblíbené již v mladší době kamenné, kdy se používalo jako lék na onemocnění kůže či infekci. Hroznový olej obsahuje vitamíny A a E a je známý pro své silné antioxidační a omlazující vlastnosti.

Mořská levandule

Mořská levandule se v medicíně používá na uvolnění nosních dutin a jako depurativum. Často se přidává do nočních krémů kvůli své schopnosti důkladné hydratace a omlazení pleti.

Organický slunečnicový olej

Ve starověku se používal na různých místech světa za léčebnými i kulinářskými účely, ale také v medicíně, například do odvarů k léčbě hadího uštknutí. Díky svým zvláčňujícím vlastnostem je slunečnicový olej účinnou složkou hydratačních produktů, protože pomáhá pokožce zadržovat vlhkost.

Organická růže damašská

V tradiční medicíně je známá již tisíce let především pro své uvolňující a povzbuzující vlastnosti. V kosmetice se používá, protože má mnoho užitečných vlastností. Dokáže například regenerovat, tónovat a zklidnit pokožku a stahovat póry.

Organický olivový olej

Olivovníky se pěstují již po staletí a vždy se využívaly k prevenci nebo léčbě nemocí. Všechny části tohoto stromu se dají nějak využít: plody, listy, květy i kmen. Ve starověkém Řecku se produkty z olivových listů a oleje používaly k léčbě nejrůznějších zánětů. Je bohatý na vitamíny, minerály a mastné kyseliny, a tak je jednou z nejstarších přísad italského receptu na krásu. Je opravdovým potěšením pro pokožku, protože ji vyživuje, zjemňuje, tónuje a regeneruje. Olivový olej je také skvělý na vlasy, protože je posiluje a navrací jim lesk.

Organická bazalka

Obohacená o vitamín A, K, C, hořčík, draslík, železo a vápník. Její obnovující a ochranné vlastnosti pomáhají utěšovat suchou a svědící pokožku hlavy a snižuje nadměrné vypadávání vlasů.

Organická šalvěj

Organická šalvěj je obohacená o protizánětlivé, adstringentní a antimikrobiální vlastnosti. Často se používá k léčbě pokožky hlavy, například proti lupům, ekzému a dermatitidě.

Organická máta

Organická máta je obohacená o mentol, který je v kosmetice často využíván k osvěžení pokožky hlavy a ochraně proti lupům. Díky jejím osvěžujícím a ochlazujícím vlastnostem pomáhá udržovat vlasy čisté a s pocitem svěžesti po celý den.

Přírodní organická bavlna

Přírodní organická bavlna je bezpečná pro všechny typy pleti, zejména pro citlivou pokožku, protože je zklidňující a nedráždí pokožku díky své velmi měkké textuře.